חשיבה יצירתית, פיתוח מוצרים ושרותים חדשים

איך נראה חופש?

לעשות את הבלתי אפשרי? ללכת על חבל? לרוץ על חוף הים?

פעם בשבועיים אנחנו עושים סדנא משפחתית – מדברים על הדברים החשובים: מה זה אושר, מה זו הצלחה, איך נהיים מקובלים בחברה, איך בוחרים חברים ומה חשוב בקשר זוגי, לפעמים רוקדים או עושים משחק הפעלה תחרותי. לסדנאות שלנו הילדים מביאים חברים שלהם – זה הפנינג. בליל הסדר נדבר על חופש. מהו חופש עבורנו – ומהי העבדות האישית שלנו.

חג שמח!

צפו בקליפ “איך נראה חופש”?

 

 

תיכנסו ל”ראש” של ההולך על החבל: מביט קדימה, מודע לגובה, מרגיש את אי היציבות של החבל מתחת לרגליו היחפות, מרים ידיים,  רגל אחת קדימה, ותוך כדי תנועה איטית מודע ושומר על שיווי המשקל. אין עולם, אין כלום מסביב – רק המבט קדימה, שיווי המשקל  ותחושת מגע עם החבל. כמה אילוצים האתגר הזה מכתיב! איפה החופש כאן? ובכול זאת זה החופש האמיתי עבורו.

 

הרוקדים האיטלקיים נראים הרבה פחות בלחץ – הם לא יפלו אם יטעו, ובכול זאת, בכדי ליהנות באמת מהריקוד, בכדי להוביל את בת הזוג או בכדי השתלב נכון עם בן הזוג יש גם צעדים, יש מקצב, יש מבנה מסוים שאם סוטים ממנו יותר מידי – הלך החופש והלכה ההנאה.

 

בסיפור יציאת מצרים – עם ישראל מקבל חרות וחופש אבל אינו בשל לזה, מתלונן על החופש – מעדיף את “סיר הבשר” ואת העבדות המוכרת. בעבר היה לי קל לזלזל בזה, עד שהבנתי שגם אני מעדיף לפעמים את העבדות הפרטית שלי – המוכרת, הנעימה, את הזכות להתלונן על העולם.

אפשר להיות בכלא פיזי – מאחורי סורגים, ולהיות חופשי, ואפשר להיות במרחב הפתוח, בים בטבע – ולהישאר כלוא במחשבות ובאמונות מגבילות.

הבלוג שלי עוסק בחשיבה יצירתית שהחופש המנטלי לחשוב ולהמציא הוא מרכיב מרכזי בה.

איך נראה החופש שלך?

גידי

 

מה דעתכם? צפו בתגובות ושאלות.

==

 

אפשר תגובות גם בפייסבוק >>

הספר “פשוט – חשיבה המצאתית שיטתית”

פשוט - חשיבה המצאתית שיטתית גידי גילדה

מאת גידי גילדה

שמכיל את תאור השיטה ודוגמאות פתורות ומוסברות

 

הצטרפו בחינם

לקורס עקרונות וכלים בחשיבה המצאתית שיטתית

מלאו את הפרטים ושלחו

Email: web@innovation.co.il

 

מה דעתכם? צפו בתגובות ושאלות.