חשיבה יצירתית, פיתוח מוצרים ושרותים חדשים

שתי מקלחות ב 7

כרומגן דיגיטל – מוצר חדש שיצא מסדנת פיתוח מוצרים חדשים

חזרתם מפעילות ספורטיבית. יאללה למקלחת! רגע.. יש מים חמים? כמה זמן דלק הבוילר? הייתה היום שמש? הכי מעצבן זה להיכנס למקלחת עם מים חמים ופתאום, באמצע זה נהיה קר, אתם פותחים את הברז החם עד הסוף – אבל זה לא עוזר… הפינוק הלך. עכשיו זה מקלחת צבאית – קצר ומבאס!

 

הכי טבעי היה לדבר עם הדוד לשאול אותו “כמה מים יש כרגע בדוד? זה יספיק לי להתקלח?” היינו רוצים לומר לו שאנחנו רוצים להתקלח עוד מהעבודה לפני שחזרנו, ואולי לדאוג שבכול ערב ב 7 יהיו שתי מקלחות ובכול בוקר שלוש. הדוד כבר יעשה לבד את כול החישובים וידליק את עצמו מתי וכמה שנדרש – ישלח לנו מסר: “המקלחת שלך מוכנה.”

הרעיון גובש בסדנת פיתוח מוצרים חדשים שעשיתי עם צוות השיווק והפיתוח

 

על המצאת המוצר הזה עבדתי עם חברת כרומגן לפני כמה שנים. הקונספט היה מוכן וגם אפיון המוצר, ואז התחלפה ההנהלה. ההנהלה החדשה לקחה את הרעיון המדליק הזה, ופיתחה אותו למוצר הדגל שיצא ממש בשבוע האחרון לקמפיין. זה מוצר מורכב טכנולוגית, ואני מפרגן לכרומגן, להנהלה ולצוות השיווק והפיתוח על הבאת המוצר לשוק ועל המיתוג שלו – כרומגן דיגיטל.

צפו בקליפ שמציג את כרומגן דיגיטל (הדיבור על המוצר מתחיל לאחר 45 שניות).

 

הסוד מאחורי ההמצאה

הסוד מאחורי המצאת רעיונות למוצרים כאלה הוא לחשוב פשוט, לדמיין שאוטומטים ומכשירים יכולים לדבר. תניחו שכול המכשירים סביבכם הם יצורים אנושיים חכמים. תוכלו לחשוב למשל על מוצרים בבית – מקרר, ארון, מיטה וגם כאלה שאתם “פוגשים” אותם בחוץ כמו רכב, כסא ושולחן העבודה. דמיינו שחפצים יכולים לדבר אתכם ועם המכשירים שלכם – למשל יכולים לדבר עם הסמרטפון שלכם חופשי, ויש להם רצון טוב ולב אוהב. “נשמות טובות”. מה הם היו עושים עבורכם ומה היה הדו-שיח בינכם. מה היה הדו-שיח בין החפצים לבין עצמם כדי להקל עליכם את החיים? ברגע שיש לכם תשובות טובות – אלה המוצרים הבאים.

שלבי התפתחות החפצים ממכני לאנושי

אם לא תצליחו לעשות משהו חכם באמת בשלב הראשון – לא נורא. בהרבה מקרים השלב הראשון הוא מכני – יש מכשיר אנחנו מתנהגים אליו כמו מכונה טכנית. מכוונים אותו ידנית. השלב השני המכשיר מכוון דרך מערכת שליטה מרכזית מהמחשב או מהנייד. בשלב השלישי אנחנו מדברים אליו או מסמנים לו ביד, ומקשיבים למה שיש לו לומר לנו.

האם ברור לכם כעת מהו הדור הבא של כרומגן דיגיטל?

חפצים מדברים – ה”אינטרנט של הדברים”

המגמה הזאת של “חפצים מדברים” וספציפית “בית חכם” היא אחת המגמות הלוהטות בתחום הטכנולוגיה. היא נקראת “האינטרנט של הדברים” Internet Of Things. הרבה כסף יש בתחום הזה היום.

 

מקלחת חמה ונעימה

 

גידי

 

מה דעתכם? צפו בתגובות >>

 ==

הספר “פשוט – חשיבה המצאתית שיטתית”

פשוט - חשיבה המצאתית שיטתית גידי גילדה

מאת גידי גילדה

שמכיל את תאור השיטה ודוגמאות פתורות ומוסברות

הצטרפו בחינם

לקורס עקרונות וכלים בחשיבה המצאתית שיטתית

מלאו את הפרטים ושלחו

Email: web@innovation.co.il

 

מה דעתכם? צפו בתגובות >>

 

גלול למעלה או לחץ כאן לראש העמוד ולראות את הקליפ

  • Omer Geiger

    מגניב לגמרי ומעורר השראה!!!